< - realizacje krajowe | realizacje zagraniczne ->

 

 

Teatr Zagłębia w Sosnowcu
H. Ch. Andersen
Krzesiwo

Scenografia: Andrzej Sadowski
Kostiumy: Barbara Wesołowska-Kowalska
Muzyka: Wojciech Lemański
Choreografia: Dorota Furman Obsada: Agnieszka Bieńkowska, Ryszarda Celińska, Beata Ciołkowska, Beata Deutschman, Ewa Leśniak, Aleksander Blitek, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Zbigniew Leraczyk, Wojciech Leśniak, Andrzej Rozmus, Andrzej Śleziak, Piotr Zawadzki Premiera: 26.05.2007

 

Ta baśniowa fabułka zostala zrealizowana przez Teatr Zagłębia radośnie, kolorowo i z dystansem. Katarzyna Deszcz w swej inscenizacji wykorzystała doskonale walory tańca i piosenki, a także możliwości jakie stwarza bezpośrednia rozmowa z widzami. Tę, jakże ważną rolę łącznika z publicznością z gromnym wdziekiem pełnił Zbigniew Leraczyk - jako sam H. Ch. Andersen. Wszyscy zresztą uczestnicy tego przedsięwzięcia spisali się na medal, udawadniając swoja grą, że cenią sobie uznanie i szacunek tej najbardziej wymagającej publiczności.

Wiadomości Zagłębia

 

Nie tylko dzieci znajdą w sosnowieckim "Krzesiwie" coś dla siebie. Dorośli opiekunowie na pewno nie będą się nudzić, głównie za sprawą bogatych i wymyślnych kostiumów Barbary Wesołowskiej i oryginalnej dekoracji Andrzeja Sadowskiego. Wbrew konwencji przedstawienia dla dzieci - scenografia nie jest dosłowna, realistyczna: budynki i wnętrza są pokazane minimalistycznie, głównie za pomocą konturów i rzucanych na ekrany przeźroczy.

Katarzyna Stelmach