<- realizacje:

 

 

Tesinske Divadlo / Scena Polska

Petr Zelenka

Job Interviews


Przekład: Krystyna Krauze
Reżyseria: Katarzyna Deszcz
Scenografia: Andrzej Sadowski
Asystentka reżysera: Małgorzata Pikus

Obsada:
Małgorzata Pikus, Mariusz Osmelak, Rafał Walentowicz, Dariusz Waraksa, Lidia Chrzanówna, Marcin Kaleta, Grzegorz Widera, Joanna Litwin, Tomasz Kłaptocz, Patrycja Sikora, Barbara Szotek-Stonawski, Anna Paprzyca

 

Sufler: Anna Kaczmarska

Inspicjent: Iwona Bajger

Premiera: 24 lutego 2018, Czeski Cieszyn


Foto: Karin Dziadková

 

 

Spektakl zaproszony do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Bez Granic 2018

Link do Bez Granic


 

Historię Niny do momentu upadku Deszcz zdecydowała się zainscenizować dynamicznie – sceny przewijają się jak w kalejdoskopie, wręcz celowo nakładając się na siebie. Sadowski przeciągnął w poprzek sceny trzy białe połacie materiału, które wyznaczają odrębne miejsca akcji: przestrzeń agencji, biuro Niny, dom jej ojca. Aktorka zmienia wyznaczone pasy, przeskakuje między scenami, jej bohaterka goni życie do utraty tchu, ciągle z telefonem przy uchu, który dzwoni w dzień i w nocy.  

25 / 02 / 2018
Małgorzata Bryl-Sikorska

link do żródłaByła to polska prapremiera sztuki Petra Zelenki w przekładzie Krystyny Krauze, z bardzo prostą i mocną („świńska” wideo-projekcja) scenografią Andrzeja Sadowskiego.

B. Słupczyński

link do żródła


 

Scenografia i charakteryzacja w swojej prostocie miała być czytelna i pozwolić skupić się na aktorach, co udało się w pierwszej części, ale w drugiej z pewnością było mało zrozumiałe. Również osadzenie jednego aktora w dwóch rolach bez zmiany kostiumu, spowodowała spory dyskomfort w odbiorze przekazu.

Gazeta Codzienna / Urszula Markowska

Link do źródła →