<- realizacje:

 

Teatr Powszechny im. J Kochanowskiego, Radom

Wiliam Shakespeare

MAKBET

 

Przekład
Stanisław Barańczak

Reżyseria: Katarzyna Deszcz

Scenografia: Andrzej Sadowski
Muzyka: Krzysztof Suchodolski

 

Obsada

Jarosław Rabenda
Maria Gudejko
Marek Braun
Piotr Kondrat
Daniel Mosior
Mateusz Michnikowski
Mateusz Paluch
Przemysław Bosek
Mateusz Kocięcki
Adam Majewski
Izabela Brejtkop
Danuta Dolecka
Katarzyna Dorosińska
Wojciech Ługowski
Michał Węgrzyński

 

Premiera: 30.03.2019, Radom


Foto: Michał Strudziński

Link do strony teatru: >> MAKBET

 

Czy zdołałbyś się zatrzymać, kiedy cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki i tylko jeden krok dzieli cię od osiągnięcia tego, o czym zawsze marzyłeś? Nie podjąłbyś ryzyka, wiedząc, że okazja może się nie powtórzyć, a jeśli jej nie wykorzystasz, zrobi to za ciebie ktoś inny? Przecież jutra może nie być, więc ważne jest tu i teraz.

Szekspirowski „Makbet" w inscenizacji Katarzyny Deszcz to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile, ale to przede wszystkim spektakl o zdradzie. I o nieufności rodzącej tak wielki lęk, że nie zawahasz się przed niczym, byle tylko choć na chwilę się go pozbyć. W tym świecie przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem. W tym świecie nie ma miejsca na żadne sentymenty. Uczucia, choćby najbardziej płomienne i szczere, okazują się słabością, za którą przyjdzie zapłacić. W tym świecie króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. Panoszy się zło, którego jedynym sprawcą jest człowiek. W tym świecie panuje zapierająca dech w piersiach samotność...

„Makbet" to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Brutalne, bolesne, kipiące emocjami, które nie są literacką fikcją.

/Materiał teatru/

 


 

Opinie widzów po spektaklu premierowym (reportaż Radia Plus)