<- realizacje:

 

 

Teatr im. S. Żeromskiego, Kielce

William Szekspir

Poskromienie złośnicy


 

Reżyseria: Katarzyna Deszcz

 

Udział biora:

Teresa Bielińska, Wiktoria Kulaszewska, Beata Pszeniczna, Zuzanna Wierzbińska, Mirosław Bieliński, Marcin Brykczyński, Andrzej Cempura, Wojciech Niemczyk, Janusz Głogowski, Krzysztof Grabowski, Edward Janaszek, Dominik Nowak, Łukasz Pruchniewicz, Artur Słaboń

Premiera: 12 kwietnia 2014


 

 

 

Złoty Yorick - Festiwal Szekspirowski, Gdańsk 2014


 

/.../Wszystko to na tle dość nudnej, trochę tandetnej scenografii. Wewnątrz plastikowego pawilonu postanowiono rozegrać sceny rozmów absztyfikantów z ojcem Bianki i Kasi. Jak się okazuje – plastik jednak nie przepuszcza dźwięku. Współczesne kostiumy nie pasują do gry i odgrywanych emocji, sprawiają wrażenie przypadkowych. Petruchio ma we włosach siwe pasemko, które wygląda na domalowane kiepską farbą nawet z dalekiego rzędu na widowni, w którym przyszło mi siedzieć.
Katarzyna Gajewska / Dziennik Teatralny Trójmiasto

 

Kostiumy i scenografia (z kanapą w centralnym miejscu) uruchamiają skojarzenia, kierując myśl w stronę ostatnich inscenizacji tej sztuki w polskim teatrze, ale włączenie do przedstawienia prezentacji wideo z „Poskromieniem złośnicy” Franco Zeffirellego chroni widzów przed natręctwem tylko jednego skojarzenia.
Piotr Olkusz, Teatralny.pl


 

Werdykt jury 21. Konkursu o Złotego Yoricka

Na tle konkursowych realizacji jest to spektakl najbardziej konsekwentny stylistycznie, świadomie przenoszący akcenty interpretacyjne i odwracający plany fabularne.

 

Gazeta Teatralna